Pisałam już chyba, że instruktor prowadzący kurs samoobrony nie kojarzy się z maszynką do zabijania. Bo wygląda jak Budda, a na dodatek, w komunikacji z nami, używa zdrobnień – rączka, nóżka, bioderko – a one dla mnie są infantylne.

I kiedy on tak słodko się do nas zwraca („rączka, nóżka, bioderko”), większość babek nie traktuje jego i zajęć zbyt poważnie i się obijają – nie wykonują pełnej liczby powtórzeń, co trudniejsze ćwiczenia pomijają. Ja akurat tego nie robię, bo skoro już poświęcam czas, paliwo itd, to chcę mieć z tego konkretną korzyść – poprawę wydolności, kondycji, lepsze mięśnie itd.

Ale skoro prowadzący traktuje kursantki ulgowo (“rączka, nóżka, bioderko”), to nic dziwnego, że sobie pozwalają.

Wczoraj instruktor zapowiedział, że podkręca nam rozgrzewkę.

Zwiększył o 20% ilość wykonywanych pompek, przysiadów, scyzoryków (czyli 60 zamiast 50) i brzuszków (160 zamiast 150) i dołożył jeden, trudny element. Seria 30 padów, w różne strony, wykonywanych w tempie. Kto nigdy nie ćwiczył tego, pewno nie wie, jak trudno jest w sposób kontrolowany, ale dynamicznie, paść na podłogę i natychmiast się poderwać, żeby zrobić to jeszcze raz. I tak – 30 razy.

80% kursantek szybko przycwaniaczyła i po pierwszej 10 przestała się podnosić – dalsze pady robiąc z pozycji na kolanach 😀 Do końca, za każdym razem w pozycji pionowej stawalysmy już tylko dwie – ja i jedna babeczka, która ewidentnie coś uprawia. Przy czym ja miałam taryfę ulgową, bo nie robię, ze wzg na kręgosłup, padu w przód, więc z 5 mnie ominęło.

I okazało się, że wreszcie z naszego instruktora („rączka, nóżka, bioderko”) wylazł trener sztuk walki. Darł się „Wstawać, do góry, co to jest?!”

Tylko mi kurwy brakowało w tej wypowiedzi 😀

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s